01

 

 

Тренінг в рамках проєкту DigiUni - Digital University — Open Ukrainian Initiative («Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива») міжнародної програми ЄС Erasmus+


 

      Представники Української асоціації фахівців інформаційних технологій в рамках проєкту DigiUni - Digital University — Open Ukrainian Initiative («Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива») міжнародної програми ЄС Erasmus+ взяли участь в тренінгу, що відбувся на базі Університету імені Адама Міцкевича (Adam Mickiewicz Poznan University, Poland). Участь у тренігу також взяли представники 10 українських університетів-партнерів проєкту та Міністерства освіти і науки України.
       Учасників тренінгу привітав вітальним словом проректор Університету ім. Адама Міцкевича професор Rafal Witkowski, зазначивши, що проєкт DigiUni реалізується відповідно до цінностей, стандартів і пріоритетів Європейського простору вищої освіти.
       Протягом тижня спеціалісти Університету ім. Адама Міцкевича ділились своїми знаннями та досвідом щодо використання інноваційних технологій в онлайн-навчанні, знайомили з технологією створення відео- та аудіоконтенту, окремий майстер-клас було присвячено питанням використання Microsoft Forms для створення форм, тестів та опитувань, а також організації онлайн-зустрічей за допомогою MS Teams.
       Професор Adrian Trzoss ознайомив українських представників з діяльністю консорціуму проєкту EPICUR. EPICUR – це Альянс 9 європейських університетів, належить до першого покоління європейських альянсів, які пілотують новий спосіб інтенсифікації співпраці між закладами вищої освіти. EPICUR пройшов довгий шлях з моменту свого створення в 2019 році, альянс заклав основу для створення спільного простору для навчання та досліджень серед своїх університетів. Протягом наступних 10 років EPICUR намагатиметься підтримувати та розвивати ще тіснішу співпрацю між науковцями, студентами та адміністративним персоналом, щоб стати повноцінною федерацією університетів, що пропонує всім європейський досвід навчання та академічну підготовку. Досвід проєкту EPICUR надзвичайно важливий для учасників консорціуму DigiUni, адже в межах проєкту створюється базис для альянсу українських університетів, які навчаються співпрацювати між собою під час створення єдиного цифрового освітнього простору на базі спільної цифрової освітньої платформи.
       Учасники тренінгу також познайомились із проектом Collaborative Online International Learning (COIL), який є прикладом «віртуальної мобільності» і надає студентам з різних країн та університетів можливість взаємодіяти з однолітками та професіоналами для розвитку міжкультурних компетентностей та цифрових навичок під час спільної роботи та вивчення освітніх компонент.
       Українські партнери щиро вдячні команді Університету імені Адама Міцкевича за організацію тренінгу, цікаві екскурсії до різноманітних лабораторій, професійних студій університету та супровід групи під час навчального візиту.

 020305060708