4

25 березня представники Української асоціації фахівців інформаційних технологій долучилися до kick-off зустрічі партнерів проєкту «Digital University — Open Ukrainian Initiative» («Цифровий університет – відкрита українська ініціатива»), який реалізується в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+, основна мета проєкту - забезпечити цифрову трансформацію освіти в Україні. Зустріч відбувалась в змішаному форматі в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

 

   

 

З вітальним словом виступив ректор КНУ Володимир БУГРОВ, зазначивши, що проєкт DigiUni сьогодні є відповіддю на масштабні виклики, що постали перед українською системою вищої освіти у зв’язку з війною та міграцією. Саме тому створення цифрової освітньої екосистеми України допоможе забезпечити безперервну, високоякісну, інклюзивну освіту незалежно від місця перебування учасників процесу.
І хоча зустріч була перервана сигналом повітряної тривоги і вибухами, учасники продовжили роботу в укритті, а проректорка з міжнародного співробітництва, координаторка проєкту від КНУ Ксенія Смирнова зауважила, що «зустріч під вибухи є символом того, як незламно Університет працює попри зовнішні безпекові виклики».


2


Представниця Міністерства освіти і науки України, директорка Директорату європейської та євроатлантичної інтеграції Олександра Гусак відзначила, що цифрове середовище, яке буде сформовано в результаті реалізації проєкту, дасть змогу ще більше посилити спроможність наших закладів надавати якісні цифрові освітні послуги.


3

Представники консорціуму DigiUni обговорили кроки щодо практичного втілення ініціативи DIgiUni, протягом чотирьох років представники української та європейської спільнот працюватимуть за сімома сформованими пакетами, було презентовано стратегії управління проєктом та система перевірки і контролю якості роботи. Учасники також обговорили концепцію DigiPlatform, як загальноукраїнського цифрового освітнього середовища, яке об’єднуватиме цифрові потужності зі створення відповідного контенту, можливість розміщення віртуальних та віддалених лабораторій, курсів і дисциплін, навчальних ігор тощо.
Радниця-уповноважена Президента з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга БУДНИК переконана, що проєкт матиме величезний вплив на національну систему освіти. А координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні, Світлана ШИТІКОВА, своєю чергою запевнила, що йдеться передусім про підтримку, партнерство, єдність, інновації та можливості для всіх учасників проєкту.