«Digital University — Open Ukrainian Initiative»:нові можливості для вищої освіти 

 

11 жовтня 2023 року в КНУ ім. Т. Шевченка презентували проєкт «Digital University — Open Ukrainian Initiative» («Цифровий університет – відкрита українська ініціатива»), який реалізується в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. Цей проєкт, який координує КНУ ім. Т. Шевченка, розрахований на чотири роки і фінансується Європейським Союзом в межах програми Erasmus+.

Основна мета проекту полягає у створенні єдиної цифрової освітньої екосистеми, яка забезпечить безперервну, високоякісну, інклюзивну та прозору освіту, яку можна здобути незалежно від місцезнаходження, з використанням цифрових інновацій в освітній галузі.

До складу команди проєкту, окрім УАФІТ, входять 10 українських університетів, Міністерство освіти і науки, Міністерство цифрової трансформації, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та закордонні університети-партнери й асоціації країн-членів ЄС з Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі.

Проект DigiUni надзвичайно актуальний в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення України. Цей проєкт дасть можливість об'єднати українські університети в екосистему для подолання ключових викликів та наслідків вторгнення росії в Україну за допомогою цифрових технологій за підтримки ЄС.

УАФІТ відведено дуже важливу роль в проєкті DigiUni, а саме налагодження та адміністрування DigiPlatform - єдиного цифрового навчального середовища, на базі якого повинні відбуватися усі подальші активності проєкту, а згодом й навчальний процес, як університетів, що є учасниками консорціуму, так й інших закладів освіти України, що доєднаються на наступних етапах виконання проєкту.

УАФІТ має значний досвід участі в проектах міжнародної програми Еразмус+, а саме в проектах iCo-op, («Промислова співпраця та креативна інженерна освіта на основі дистанційного інженерного та віртуального інструментарію»/«Industrial Cooperation and Creative Engineering Education based on Remote Engineering and Virtual Instrumentation», GameHub («Співпраця університет-підприємство у сфері ігрової індустрії в Україні»/«University-enterprises cooperation in game industry in Ukraine») та великого структурного проєкту dComFra («Рамкова структура цифрових компетеностей українських вчителів та інших громадян»/«Digital Competences Framework for Ukrainian Teachers and Other Citizens»).

Впевнені, що реалізація проекту DigiUni є першим кроком на шляху до об’єднання університетів України в альянси та розвитку регіональних університетських центрів і модернізації мережі закладів вищої освіти в нашій державі.

ЕРАЗМУС+ – це Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. 

Програма має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Фото Duflot Завгородний1

Foto all 12x8

Foto mod 12x8

Foto zum2 12x8

Foto zum 12x8