01

 

 

3-7 червня на базі європейського партнеру консорціуму DigiUni University of Alicante відбувся третій тренінг за проєктом міжнародної програми ЄС Erasmus+ «Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива».


 

    Університет Аліканте був створений у жовтні 1979 року на базі Центру університетських досліджень. Зараз в університеті навчаються близько 40 тисяч студентів. Університет визначив для себе пріоритетом цифрову трансформацію, екологічність, рівні можливості та покращення вищої освіти та наукових досліджень.
    З вітальним словом виступили проєктний менеджер DigiUni в Університеті Аліканте Mario Guillo, директор з інституційних зв'язків та проєктів Juan Llopis, директорка Інституційного офісу управління проєктами Carolina Madeleine. Вони зазначили, що кожен університет має свій власний досвід у рамках проєкту DigiUni. Проєкт надзвичайно актуальний, адже ідея створення цілої екосистеми, намагання об'єднати не лише українські університети, але й розвивати мости з іншими європейськими університетами, є відповіддю на виклики сьогодення. Така екосистема є ключовою, вона розширюється на інші європейські університети, дає більше можливостей студентам та викладачам.
    Тренінг буде присвячений питанням інтелектуальної власності та ліцензування в сфері освіти та розробці власної політики інтелектуальної власності в рамках проєкту DigiUni. Також відбулась зустріч з проректором з цифрової трансформації Університету Аліканте Rafael Molina, була представлена презентація досвіду цифрової трансформації університету, знайомство з платформою UACloud, проєктом KhipuLearn. Для українських партнерів проєкту провели екскурсію кампусом університету.
    Тренінгова програма продовжилась презентаціями навчальних програм для викладачів Університету Аліканте та освітніх проєктів T4EU - «Трансформація для Європи», Digital Village та MEEBAI. Також учасникам презентували навчальні програми для викладачів Університету Аліканте та освітні проєкти T4EU - «Трансформація для Європи», Digital Village та MEEBAI.
    «Ознайомлення з IT-інфраструктурою університету та діючими проєктами є прекрасним досвідом, фундаментом для побудови національної цифрової платформи», - зазначив координатор проєкту від України Сергій Бронін (Київський національний університет імені Тараса Шевченко).
Також відбулись зустрічі-консультації партнерів за кожним робочим пакетом проєкту DigiUni.
     Учасники тренінгу щиро вдячні команді Університету Аліканте за високий професіоналізм, теплий прийом та бажання ділитися своїм досвідом, щоб вища освіта ставала кращою.

000103040506PHOTO 2024 06 23 04 23 30загальна г

01

 

 

Тренінг в рамках проєкту DigiUni - Digital University — Open Ukrainian Initiative («Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива») міжнародної програми ЄС Erasmus+


 

      Представники Української асоціації фахівців інформаційних технологій в рамках проєкту DigiUni - Digital University — Open Ukrainian Initiative («Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива») міжнародної програми ЄС Erasmus+ взяли участь в тренінгу, що відбувся на базі Університету імені Адама Міцкевича (Adam Mickiewicz Poznan University, Poland). Участь у тренігу також взяли представники 10 українських університетів-партнерів проєкту та Міністерства освіти і науки України.
       Учасників тренінгу привітав вітальним словом проректор Університету ім. Адама Міцкевича професор Rafal Witkowski, зазначивши, що проєкт DigiUni реалізується відповідно до цінностей, стандартів і пріоритетів Європейського простору вищої освіти.
       Протягом тижня спеціалісти Університету ім. Адама Міцкевича ділились своїми знаннями та досвідом щодо використання інноваційних технологій в онлайн-навчанні, знайомили з технологією створення відео- та аудіоконтенту, окремий майстер-клас було присвячено питанням використання Microsoft Forms для створення форм, тестів та опитувань, а також організації онлайн-зустрічей за допомогою MS Teams.
       Професор Adrian Trzoss ознайомив українських представників з діяльністю консорціуму проєкту EPICUR. EPICUR – це Альянс 9 європейських університетів, належить до першого покоління європейських альянсів, які пілотують новий спосіб інтенсифікації співпраці між закладами вищої освіти. EPICUR пройшов довгий шлях з моменту свого створення в 2019 році, альянс заклав основу для створення спільного простору для навчання та досліджень серед своїх університетів. Протягом наступних 10 років EPICUR намагатиметься підтримувати та розвивати ще тіснішу співпрацю між науковцями, студентами та адміністративним персоналом, щоб стати повноцінною федерацією університетів, що пропонує всім європейський досвід навчання та академічну підготовку. Досвід проєкту EPICUR надзвичайно важливий для учасників консорціуму DigiUni, адже в межах проєкту створюється базис для альянсу українських університетів, які навчаються співпрацювати між собою під час створення єдиного цифрового освітнього простору на базі спільної цифрової освітньої платформи.
       Учасники тренінгу також познайомились із проектом Collaborative Online International Learning (COIL), який є прикладом «віртуальної мобільності» і надає студентам з різних країн та університетів можливість взаємодіяти з однолітками та професіоналами для розвитку міжкультурних компетентностей та цифрових навичок під час спільної роботи та вивчення освітніх компонент.
       Українські партнери щиро вдячні команді Університету імені Адама Міцкевича за організацію тренінгу, цікаві екскурсії до різноманітних лабораторій, професійних студій університету та супровід групи під час навчального візиту.

 020305060708

1

 

 

Тренінг в рамках проєкту програми Еразмус+ "Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива" (DigiUni)


 

 

      З 22 по 26 квітня представники Української асоціації фахівців інформаційних технологій взяли участь у першому робочому тренінгу проєкту. Учасників консоріціуму приймав  Masaryk University (MUNI) (Брно,Чехія).

      Учасників тренінгу привітали ректор Masaryk University, проф. доктор медичних наук, доктор філософії Martin Bareš та директор Інституту комп'ютерних наук, доктор Mgr. Jan Mysliveček далі відбулось знайомство команд українських університетів з тренерами проєкту DigiUni від Університету Масарика. Під час тренінгу учасники обговорили педагогічні аспекти ефективного інтерактивного онлайн-навчання, ознайомились з моделлю викладання та навчання Hyflex та прикладами її використання для розробки університетської програми навчання за дистанційною формою.

      Учасники тренінгу відвідали Симуляційний центр медичного факультету університету, який є найсучаснішим центром у Центральній Європі. Працівники центру продемонстрували усі його потужності та провели інтерактивний воркшоп, познайомивши з найсучаснішою методологією викладання на основі симуляцій. Під час тренінгу учасники також мали можливість  ознайомитись з Інформаційною системою Masaryk University, включаючи практичні інструменти для онлайн-навчання та здобути практичні навички роботи з відкритою системою Moodle для створення освітнього контенту з віртуальною реальністю. Надзвичайно цінним було ознайомлення з системою організації інклюзивного навчання та онлайн-репетиторства.

     Учасники зазначили, що вся отримана інформація від команди Masaryk University була цікавою і корисною, а найкращі практики будуть обов'язково імплементовані під час розробки контенту для DigiPlatform (цифрового навчального середовища DigiUni).

235 51 г

conference11

 

 

25-26 квітня 2024 року у Київському національному університеті культури і мистецтв відбулася Міжнародна науково-практична конференція

“ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В КУЛЬТУРІ, МИСТЕЦТВІ, ОСВІТІ, НАУЦІ, ЕКОНОМІЦІ ТА БІЗНЕСІ”.


       

 

         Метою конференції було обговорення перспектив розвитку та застосування інформаційних технологій і систем в культурі, мистецтві, освіті, науці, економіці та бізнесі.
         Віце-президентка Української асоціації фахівців з інформаційних технологій Олена Чайковська, кандидатка педагогічних наук, деканка факультету дистанційного навчання Київського національного університету культури і мистецтв презентувала на пленарному засіданні доповідь «Ініціативи зі створення цифрової освітньої системи в Україні» У своєму виступі вона проаналізувала поточний стан освітньої системи та висвітлила ключові аспекти, які необхідно враховувати при впровадженні цифрових технологій у навчальний процес. Пані Олена наголосила на важливості інновацій у цифровій освіті, використанні розумних технологій та розвитку онлайн-навчання. Зокрема, було акцентовано увагу на двох проєктах в яких приймає участь Українська асоціація фахівців з інформаційних технологій. Це проект dComFra міжнародної програми Еразмус+, в рамках якого було розроблено рамки цифрових компетентностей для громадян України та для педагогічних та науково-педагогічних працівників, створено Центри цифрових компетентностей, а також розроблена навчальна платформа dComFra, що містить 22 навчальних модуля.

23

 

       Олена Чайковська ознайомила присутніх з новим проектом «Digital University — Open Ukrainian Initiative» («Цифровий університет — відкрита українська ініціатива»), який реалізується в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. Основна мета проекту полягає у створенні єдиної цифрової освітньої екосистеми, яка забезпечить безперервну, високоякісну, інклюзивну та прозору освіту, яку можна здобути незалежно від місцезнаходження, з використанням цифрових інновацій в освітній галузі. До складу консорціуму проєкту входять 10 українських університетів, Міністерство освіти і науки, Міністерство цифрової трансформації, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та закордонні університети-партнери й асоціації країн-членів ЄС з Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі. Проект UniDigi надзвичайно актуальний в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення України. Цей проєкт дасть можливість об'єднати українські університети в екосистему для подолання ключових викликів та наслідків вторгнення росії в Україну за допомогою цифрових технологій за підтримки ЄС.

45

4

25 березня представники Української асоціації фахівців інформаційних технологій долучилися до kick-off зустрічі партнерів проєкту «Digital University — Open Ukrainian Initiative» («Цифровий університет – відкрита українська ініціатива»), який реалізується в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+, основна мета проєкту - забезпечити цифрову трансформацію освіти в Україні. Зустріч відбувалась в змішаному форматі в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

 

   

 

З вітальним словом виступив ректор КНУ Володимир БУГРОВ, зазначивши, що проєкт DigiUni сьогодні є відповіддю на масштабні виклики, що постали перед українською системою вищої освіти у зв’язку з війною та міграцією. Саме тому створення цифрової освітньої екосистеми України допоможе забезпечити безперервну, високоякісну, інклюзивну освіту незалежно від місця перебування учасників процесу.
І хоча зустріч була перервана сигналом повітряної тривоги і вибухами, учасники продовжили роботу в укритті, а проректорка з міжнародного співробітництва, координаторка проєкту від КНУ Ксенія Смирнова зауважила, що «зустріч під вибухи є символом того, як незламно Університет працює попри зовнішні безпекові виклики».


2


Представниця Міністерства освіти і науки України, директорка Директорату європейської та євроатлантичної інтеграції Олександра Гусак відзначила, що цифрове середовище, яке буде сформовано в результаті реалізації проєкту, дасть змогу ще більше посилити спроможність наших закладів надавати якісні цифрові освітні послуги.


3

Представники консорціуму DigiUni обговорили кроки щодо практичного втілення ініціативи DIgiUni, протягом чотирьох років представники української та європейської спільнот працюватимуть за сімома сформованими пакетами, було презентовано стратегії управління проєктом та система перевірки і контролю якості роботи. Учасники також обговорили концепцію DigiPlatform, як загальноукраїнського цифрового освітнього середовища, яке об’єднуватиме цифрові потужності зі створення відповідного контенту, можливість розміщення віртуальних та віддалених лабораторій, курсів і дисциплін, навчальних ігор тощо.
Радниця-уповноважена Президента з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга БУДНИК переконана, що проєкт матиме величезний вплив на національну систему освіти. А координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні, Світлана ШИТІКОВА, своєю чергою запевнила, що йдеться передусім про підтримку, партнерство, єдність, інновації та можливості для всіх учасників проєкту.

5

 

 

Представники Української асоціації фахівців інформаційних технологій долучилися до першої зустрічі партнерів проєкту «Digital University — Open Ukrainian Initiative (DigiUni)» («Цифровий університет – відкрита українська ініціатива»), що відбулась в Парижі.

 

 

 

Проєкт реалізується в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. До складу команди проєкту, окрім УАФІТ, входять 10 українських університетів, Міністерство освіти і науки, Міністерство цифрової трансформації, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та закордонні університети-партнери й асоціації країн-членів ЄС з Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі. Попередні зустрічі консорціуму відбувались онлайн, зараз всіх учасників проєкту офлайн приймала Асоціація обміну та консалтингу в галузі міжнародних технологій (Париж, Франція). Протягом двох днів зустрічі учасники презентували свої організації та обговорювали низку питань щодо реалізації проєкту на регіональному та міжнародному рівнях. Було погоджено основні стадії проєкту та окреслено участь кожного партнера.

Повний перелік консорціуму проєкту:
1. Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна
2. Національний університет «Києво-Могилянська академія»
3. Сумський державний університет
4. Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця
5. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
6. Український католицький університет
7. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
8. Херсонський державний університет
9. Маріупольський державний університет
10. Львівський національний університет імені Івана Франка
11. Міністерство освіти і науки України
12. Міністерство цифрової трансформації України
13. Українська асоціація фахівців інформаційних технологій
14. Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти
15. Університет Ерланґена-Нюрнберга, Німеччина
16. Університет Масарика, Чеська Республіка
17. Кельнський Університет, Німеччина
18. Університет ім. Адама Міцкевича в Познані, Польща
19. Страсбурзький Університет, Франція
20. Ганноверський університет імені Готфріда Вільгельма Лейбніца, Німеччина
21. Університет Аліканте, Іспанія
22. Асоціація обміну та консалтингу в галузі міжнародних технологій, Франція
23. Українська асоціація студентів
24. Українське науково-освітнє ІТ товариство
25. Технічно-інформаційна бібліотека, Німеччина
26. Асоціація європейських університетів, Бельгія

234

«Digital University — Open Ukrainian Initiative»:нові можливості для вищої освіти 

 

11 жовтня 2023 року в КНУ ім. Т. Шевченка презентували проєкт «Digital University — Open Ukrainian Initiative» («Цифровий університет – відкрита українська ініціатива»), який реалізується в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. Цей проєкт, який координує КНУ ім. Т. Шевченка, розрахований на чотири роки і фінансується Європейським Союзом в межах програми Erasmus+.

Основна мета проекту полягає у створенні єдиної цифрової освітньої екосистеми, яка забезпечить безперервну, високоякісну, інклюзивну та прозору освіту, яку можна здобути незалежно від місцезнаходження, з використанням цифрових інновацій в освітній галузі.

До складу команди проєкту, окрім УАФІТ, входять 10 українських університетів, Міністерство освіти і науки, Міністерство цифрової трансформації, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та закордонні університети-партнери й асоціації країн-членів ЄС з Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі.

Проект DigiUni надзвичайно актуальний в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення України. Цей проєкт дасть можливість об'єднати українські університети в екосистему для подолання ключових викликів та наслідків вторгнення росії в Україну за допомогою цифрових технологій за підтримки ЄС.

УАФІТ відведено дуже важливу роль в проєкті DigiUni, а саме налагодження та адміністрування DigiPlatform - єдиного цифрового навчального середовища, на базі якого повинні відбуватися усі подальші активності проєкту, а згодом й навчальний процес, як університетів, що є учасниками консорціуму, так й інших закладів освіти України, що доєднаються на наступних етапах виконання проєкту.

УАФІТ має значний досвід участі в проектах міжнародної програми Еразмус+, а саме в проектах iCo-op, («Промислова співпраця та креативна інженерна освіта на основі дистанційного інженерного та віртуального інструментарію»/«Industrial Cooperation and Creative Engineering Education based on Remote Engineering and Virtual Instrumentation», GameHub («Співпраця університет-підприємство у сфері ігрової індустрії в Україні»/«University-enterprises cooperation in game industry in Ukraine») та великого структурного проєкту dComFra («Рамкова структура цифрових компетеностей українських вчителів та інших громадян»/«Digital Competences Framework for Ukrainian Teachers and Other Citizens»).

Впевнені, що реалізація проекту DigiUni є першим кроком на шляху до об’єднання університетів України в альянси та розвитку регіональних університетських центрів і модернізації мережі закладів вищої освіти в нашій державі.

ЕРАЗМУС+ – це Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. 

Програма має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Фото Duflot Завгородний1

Foto all 12x8

Foto mod 12x8

Foto zum2 12x8

Foto zum 12x8

изображение viber 2021 06 14 15 03 13изображение viber 2021 06 14 15 03 14изображение viber 2021 06 14 15 03 141

Українська асоціація фахівців інформаційних технологій за підтримки

Мінцифри впровадить в Україні міжнародну сертифікацію навичок

володіння комп’ютером (ICDL — International Computer Driver Licence).

 Що таке ICDL? 

 ICDL — це сертифікація, що дозволяє людям засвідчити свої навички роботи з комп'ютером за міжнародним стандартом. 

  • ЮНЕСКО виділяє ICDL як приклад міжнародної рамки компетенцій.
  • Якість і репутація ICDL ґрунтуються на понад 20-річному досвіді надання сертифікаційних програм. 
  • Сертифікація ICDL доступна в понад 100 країнах. 
  • Це мережа з понад 20 000 тестових центрів, що забезпечує більше 70 млн сертифікаційних тестів для 16 млн людей у всьому світі.
  • Сертифікація містить теоретичні та практичні завдання. Наприклад, при складанні тесту можливі такі завдання, як забронювати онлайн столик у ресторані або скопіювати речення із будь-якого сайту про науку, створити і відправити лист електронною поштою.

 Навіщо потрібен ICDL сертифікат? 

 У разі вступу до вишів у багатьох країнах

  • При працевлаштуванні до приватних компаній
  • Для навчання та сертифікації цифрових навичок державних службовців

 Що буде зроблено в Україні? 

 Україна є учасником програми ECDL/ICDL з 2003 року. В Україні діє мережа тестових центрів, в яких можна пройти сертифікацію. 

 Міністерство цифрової трансформації підтримує ініціативу та підписало меморандум з Українською асоціацією фахівців інформаційних технологій, що є представником ICDL в Україні.  

 Буде створена цифрова навчальна система з 22 навчальних модулів, які охоплюють усі необхідні цифрові компетентності, згідно з європейським баченням.

  • Тестування та сертифікації за стандартом ICDL будуть проводитися для різних верств населення.
  • Завдяки підтримці ініціативи Мінцифрою матеріали за модулем «Український цифровий громадянин» будуть доступні безкоштовно.
  • Тренувальне онлайн тестування за модулем «Український цифровий громадянин» буде імплементовано на порталі Дія.Цифрова освіта

 Крім того, домовились сприяти розвитку цифрових компетентностей державних службовців, педагогічних працівників, працівників медичної сфери, безробітних для підвищення можливостей працевлаштування. 

 Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що в межах партнерства передбачено також сприяння впровадженню рамки цифрових компетентностей для освітян (DigCompEdu) і рамки цифрових компетентностей для громадян (DigComp for Citizens). 

 Президент Української асоціації фахівців інформаційних технологій Сергій Бронін зазначив, що одна з головних цілей — спільними зусиллями охопити максимальну аудиторію українців для досягнення повсюдного проникнення цифрових технологій і в такий спосіб спростити повсякденне життя громадян, розширити доступні горизонти та підняти рівень виконання ними робочих задач, які сьогодні майже скрізь і завжди пов’язані із застосуванням тих або інших цифрових компетентностей.

 Європейський досвід

 В Європі ICDL раніше був відомий як ECDL (European Computer Driver Licence) з моменту запуску в 1997 році до 2019 року, коли був запущений новий бренд ICDL Identity, який офіційно об'єднав ECDL та ICDL. 

 ICDL і ECDL ніколи не відрізнялись за змістом, назва ECDL використовувалась для країн Європи, з географічної точки зору, а ICDL — для всіх інших країн світу.

 ECDL/ICDL як стандарт комп'ютерної грамотності визнаний Європейською комісією, ЮНЕСКО, Радою Європейських Професійних Інформаційних Товариств, Європейським товариством інформатики, міністерствами освіти різних країн.

 У Румунії з 2010 року Міністерство освіти визнало ECDL/ICDL еквівалентом тесту на бакалаврат із цифрової грамотності. Вже понад 50 000 учнів підтвердили іспит з цифрової грамотності в бакалавраті, отримавши сертифікат ECDL/ICDL.

 У Польщі з 2010 року ECDL/ICDL була єдиною сертифікацією цифрових навичок, що зазначена в методичних рекомендаціях, опублікованих Міністерством освіти, щодо фінансування на 2014-2020 роки. 

 В Італії ще в 1999 році було підписано угоду між Міністерством освіти Італії та AICA, національним оператором ICDL в Італії, що визнає ECDL/ICDL офіційним стандартом оцінки навичок роботи на комп'ютері в італійській системі освіти. Ця угода поновлюється кожні 3 роки та залучає всі школи й університети на національному рівні.

 У Туреччині в 2005 році Міністерство освіти вирішило узгодити навчальні програми з ІТ для початкових і середніх шкіл з програмами ECDL/ICDL. Цей крок супроводжувався визнанням ECDL/ICDL міжнародною кваліфікацією, еквівалентною турецькому державному іспиту з цифрової грамотності.

 Згідно з португальським законодавством, викладачі та тренери, які працюють у галузі освіти для дорослих, викладаючи інформаційно-комунікаційні технології, повинні мати кваліфікацію з інформатики або спрямовану на інформаційно-комунікаційні технології, або сертифікат ECDL/ICDL.

 ECDL/ICDL відповідає Національній системі кваліфікацій в Ірландії. Приблизно чверть усіх учнів середньої школи отримують сертифікат ECDL/ICDL, перебуваючи в школі. 

 Нагадаємо, 3 березня 2021 року Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням схвалив Концепцію розвитку цифрових компетентностей і затвердив план заходів щодо її реалізації. 

6 червня 2008 року про початок своєї діяльності оголосила нова Всеукраїнська громадська організація «Українська асоціація фахівців інформаційних технологій» (УАФІТ). Її презентація проходила у «Харківському інституті інформаційних технологій».

Дочірні категорії