conference11

 

 

25-26 квітня 2024 року у Київському національному університеті культури і мистецтв відбулася Міжнародна науково-практична конференція

“ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В КУЛЬТУРІ, МИСТЕЦТВІ, ОСВІТІ, НАУЦІ, ЕКОНОМІЦІ ТА БІЗНЕСІ”.


       

 

         Метою конференції було обговорення перспектив розвитку та застосування інформаційних технологій і систем в культурі, мистецтві, освіті, науці, економіці та бізнесі.
         Віце-президентка Української асоціації фахівців з інформаційних технологій Олена Чайковська, кандидатка педагогічних наук, деканка факультету дистанційного навчання Київського національного університету культури і мистецтв презентувала на пленарному засіданні доповідь «Ініціативи зі створення цифрової освітньої системи в Україні» У своєму виступі вона проаналізувала поточний стан освітньої системи та висвітлила ключові аспекти, які необхідно враховувати при впровадженні цифрових технологій у навчальний процес. Пані Олена наголосила на важливості інновацій у цифровій освіті, використанні розумних технологій та розвитку онлайн-навчання. Зокрема, було акцентовано увагу на двох проєктах в яких приймає участь Українська асоціація фахівців з інформаційних технологій. Це проект dComFra міжнародної програми Еразмус+, в рамках якого було розроблено рамки цифрових компетентностей для громадян України та для педагогічних та науково-педагогічних працівників, створено Центри цифрових компетентностей, а також розроблена навчальна платформа dComFra, що містить 22 навчальних модуля.

23

 

       Олена Чайковська ознайомила присутніх з новим проектом «Digital University — Open Ukrainian Initiative» («Цифровий університет — відкрита українська ініціатива»), який реалізується в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. Основна мета проекту полягає у створенні єдиної цифрової освітньої екосистеми, яка забезпечить безперервну, високоякісну, інклюзивну та прозору освіту, яку можна здобути незалежно від місцезнаходження, з використанням цифрових інновацій в освітній галузі. До складу консорціуму проєкту входять 10 українських університетів, Міністерство освіти і науки, Міністерство цифрової трансформації, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та закордонні університети-партнери й асоціації країн-членів ЄС з Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі. Проект UniDigi надзвичайно актуальний в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення України. Цей проєкт дасть можливість об'єднати українські університети в екосистему для подолання ключових викликів та наслідків вторгнення росії в Україну за допомогою цифрових технологій за підтримки ЄС.

45

4

25 березня представники Української асоціації фахівців інформаційних технологій долучилися до kick-off зустрічі партнерів проєкту «Digital University — Open Ukrainian Initiative» («Цифровий університет – відкрита українська ініціатива»), який реалізується в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+, основна мета проєкту - забезпечити цифрову трансформацію освіти в Україні. Зустріч відбувалась в змішаному форматі в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

 

   

 

З вітальним словом виступив ректор КНУ Володимир БУГРОВ, зазначивши, що проєкт DigiUni сьогодні є відповіддю на масштабні виклики, що постали перед українською системою вищої освіти у зв’язку з війною та міграцією. Саме тому створення цифрової освітньої екосистеми України допоможе забезпечити безперервну, високоякісну, інклюзивну освіту незалежно від місця перебування учасників процесу.
І хоча зустріч була перервана сигналом повітряної тривоги і вибухами, учасники продовжили роботу в укритті, а проректорка з міжнародного співробітництва, координаторка проєкту від КНУ Ксенія Смирнова зауважила, що «зустріч під вибухи є символом того, як незламно Університет працює попри зовнішні безпекові виклики».


2


Представниця Міністерства освіти і науки України, директорка Директорату європейської та євроатлантичної інтеграції Олександра Гусак відзначила, що цифрове середовище, яке буде сформовано в результаті реалізації проєкту, дасть змогу ще більше посилити спроможність наших закладів надавати якісні цифрові освітні послуги.


3

Представники консорціуму DigiUni обговорили кроки щодо практичного втілення ініціативи DIgiUni, протягом чотирьох років представники української та європейської спільнот працюватимуть за сімома сформованими пакетами, було презентовано стратегії управління проєктом та система перевірки і контролю якості роботи. Учасники також обговорили концепцію DigiPlatform, як загальноукраїнського цифрового освітнього середовища, яке об’єднуватиме цифрові потужності зі створення відповідного контенту, можливість розміщення віртуальних та віддалених лабораторій, курсів і дисциплін, навчальних ігор тощо.
Радниця-уповноважена Президента з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга БУДНИК переконана, що проєкт матиме величезний вплив на національну систему освіти. А координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні, Світлана ШИТІКОВА, своєю чергою запевнила, що йдеться передусім про підтримку, партнерство, єдність, інновації та можливості для всіх учасників проєкту.

5

 

 

Представники Української асоціації фахівців інформаційних технологій долучилися до першої зустрічі партнерів проєкту «Digital University — Open Ukrainian Initiative (DigiUni)» («Цифровий університет – відкрита українська ініціатива»), що відбулась в Парижі.

 

 

 

Проєкт реалізується в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. До складу команди проєкту, окрім УАФІТ, входять 10 українських університетів, Міністерство освіти і науки, Міністерство цифрової трансформації, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та закордонні університети-партнери й асоціації країн-членів ЄС з Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі. Попередні зустрічі консорціуму відбувались онлайн, зараз всіх учасників проєкту офлайн приймала Асоціація обміну та консалтингу в галузі міжнародних технологій (Париж, Франція). Протягом двох днів зустрічі учасники презентували свої організації та обговорювали низку питань щодо реалізації проєкту на регіональному та міжнародному рівнях. Було погоджено основні стадії проєкту та окреслено участь кожного партнера.

Повний перелік консорціуму проєкту:
1. Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна
2. Національний університет «Києво-Могилянська академія»
3. Сумський державний університет
4. Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця
5. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
6. Український католицький університет
7. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
8. Херсонський державний університет
9. Маріупольський державний університет
10. Львівський національний університет імені Івана Франка
11. Міністерство освіти і науки України
12. Міністерство цифрової трансформації України
13. Українська асоціація фахівців інформаційних технологій
14. Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти
15. Університет Ерланґена-Нюрнберга, Німеччина
16. Університет Масарика, Чеська Республіка
17. Кельнський Університет, Німеччина
18. Університет ім. Адама Міцкевича в Познані, Польща
19. Страсбурзький Університет, Франція
20. Ганноверський університет імені Готфріда Вільгельма Лейбніца, Німеччина
21. Університет Аліканте, Іспанія
22. Асоціація обміну та консалтингу в галузі міжнародних технологій, Франція
23. Українська асоціація студентів
24. Українське науково-освітнє ІТ товариство
25. Технічно-інформаційна бібліотека, Німеччина
26. Асоціація європейських університетів, Бельгія

234

«Digital University — Open Ukrainian Initiative»:нові можливості для вищої освіти 

 

11 жовтня 2023 року в КНУ ім. Т. Шевченка презентували проєкт «Digital University — Open Ukrainian Initiative» («Цифровий університет – відкрита українська ініціатива»), який реалізується в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. Цей проєкт, який координує КНУ ім. Т. Шевченка, розрахований на чотири роки і фінансується Європейським Союзом в межах програми Erasmus+.

Основна мета проекту полягає у створенні єдиної цифрової освітньої екосистеми, яка забезпечить безперервну, високоякісну, інклюзивну та прозору освіту, яку можна здобути незалежно від місцезнаходження, з використанням цифрових інновацій в освітній галузі.

До складу команди проєкту, окрім УАФІТ, входять 10 українських університетів, Міністерство освіти і науки, Міністерство цифрової трансформації, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та закордонні університети-партнери й асоціації країн-членів ЄС з Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі.

Проект DigiUni надзвичайно актуальний в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення України. Цей проєкт дасть можливість об'єднати українські університети в екосистему для подолання ключових викликів та наслідків вторгнення росії в Україну за допомогою цифрових технологій за підтримки ЄС.

УАФІТ відведено дуже важливу роль в проєкті DigiUni, а саме налагодження та адміністрування DigiPlatform - єдиного цифрового навчального середовища, на базі якого повинні відбуватися усі подальші активності проєкту, а згодом й навчальний процес, як університетів, що є учасниками консорціуму, так й інших закладів освіти України, що доєднаються на наступних етапах виконання проєкту.

УАФІТ має значний досвід участі в проектах міжнародної програми Еразмус+, а саме в проектах iCo-op, («Промислова співпраця та креативна інженерна освіта на основі дистанційного інженерного та віртуального інструментарію»/«Industrial Cooperation and Creative Engineering Education based on Remote Engineering and Virtual Instrumentation», GameHub («Співпраця університет-підприємство у сфері ігрової індустрії в Україні»/«University-enterprises cooperation in game industry in Ukraine») та великого структурного проєкту dComFra («Рамкова структура цифрових компетеностей українських вчителів та інших громадян»/«Digital Competences Framework for Ukrainian Teachers and Other Citizens»).

Впевнені, що реалізація проекту DigiUni є першим кроком на шляху до об’єднання університетів України в альянси та розвитку регіональних університетських центрів і модернізації мережі закладів вищої освіти в нашій державі.

ЕРАЗМУС+ – це Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. 

Програма має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Фото Duflot Завгородний1

Foto all 12x8

Foto mod 12x8

Foto zum2 12x8

Foto zum 12x8

изображение viber 2021 06 14 15 03 13изображение viber 2021 06 14 15 03 14изображение viber 2021 06 14 15 03 141

Українська асоціація фахівців інформаційних технологій за підтримки

Мінцифри впровадить в Україні міжнародну сертифікацію навичок

володіння комп’ютером (ICDL — International Computer Driver Licence).

 Що таке ICDL? 

 ICDL — це сертифікація, що дозволяє людям засвідчити свої навички роботи з комп'ютером за міжнародним стандартом. 

  • ЮНЕСКО виділяє ICDL як приклад міжнародної рамки компетенцій.
  • Якість і репутація ICDL ґрунтуються на понад 20-річному досвіді надання сертифікаційних програм. 
  • Сертифікація ICDL доступна в понад 100 країнах. 
  • Це мережа з понад 20 000 тестових центрів, що забезпечує більше 70 млн сертифікаційних тестів для 16 млн людей у всьому світі.
  • Сертифікація містить теоретичні та практичні завдання. Наприклад, при складанні тесту можливі такі завдання, як забронювати онлайн столик у ресторані або скопіювати речення із будь-якого сайту про науку, створити і відправити лист електронною поштою.

 Навіщо потрібен ICDL сертифікат? 

 У разі вступу до вишів у багатьох країнах

  • При працевлаштуванні до приватних компаній
  • Для навчання та сертифікації цифрових навичок державних службовців

 Що буде зроблено в Україні? 

 Україна є учасником програми ECDL/ICDL з 2003 року. В Україні діє мережа тестових центрів, в яких можна пройти сертифікацію. 

 Міністерство цифрової трансформації підтримує ініціативу та підписало меморандум з Українською асоціацією фахівців інформаційних технологій, що є представником ICDL в Україні.  

 Буде створена цифрова навчальна система з 22 навчальних модулів, які охоплюють усі необхідні цифрові компетентності, згідно з європейським баченням.

  • Тестування та сертифікації за стандартом ICDL будуть проводитися для різних верств населення.
  • Завдяки підтримці ініціативи Мінцифрою матеріали за модулем «Український цифровий громадянин» будуть доступні безкоштовно.
  • Тренувальне онлайн тестування за модулем «Український цифровий громадянин» буде імплементовано на порталі Дія.Цифрова освіта

 Крім того, домовились сприяти розвитку цифрових компетентностей державних службовців, педагогічних працівників, працівників медичної сфери, безробітних для підвищення можливостей працевлаштування. 

 Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що в межах партнерства передбачено також сприяння впровадженню рамки цифрових компетентностей для освітян (DigCompEdu) і рамки цифрових компетентностей для громадян (DigComp for Citizens). 

 Президент Української асоціації фахівців інформаційних технологій Сергій Бронін зазначив, що одна з головних цілей — спільними зусиллями охопити максимальну аудиторію українців для досягнення повсюдного проникнення цифрових технологій і в такий спосіб спростити повсякденне життя громадян, розширити доступні горизонти та підняти рівень виконання ними робочих задач, які сьогодні майже скрізь і завжди пов’язані із застосуванням тих або інших цифрових компетентностей.

 Європейський досвід

 В Європі ICDL раніше був відомий як ECDL (European Computer Driver Licence) з моменту запуску в 1997 році до 2019 року, коли був запущений новий бренд ICDL Identity, який офіційно об'єднав ECDL та ICDL. 

 ICDL і ECDL ніколи не відрізнялись за змістом, назва ECDL використовувалась для країн Європи, з географічної точки зору, а ICDL — для всіх інших країн світу.

 ECDL/ICDL як стандарт комп'ютерної грамотності визнаний Європейською комісією, ЮНЕСКО, Радою Європейських Професійних Інформаційних Товариств, Європейським товариством інформатики, міністерствами освіти різних країн.

 У Румунії з 2010 року Міністерство освіти визнало ECDL/ICDL еквівалентом тесту на бакалаврат із цифрової грамотності. Вже понад 50 000 учнів підтвердили іспит з цифрової грамотності в бакалавраті, отримавши сертифікат ECDL/ICDL.

 У Польщі з 2010 року ECDL/ICDL була єдиною сертифікацією цифрових навичок, що зазначена в методичних рекомендаціях, опублікованих Міністерством освіти, щодо фінансування на 2014-2020 роки. 

 В Італії ще в 1999 році було підписано угоду між Міністерством освіти Італії та AICA, національним оператором ICDL в Італії, що визнає ECDL/ICDL офіційним стандартом оцінки навичок роботи на комп'ютері в італійській системі освіти. Ця угода поновлюється кожні 3 роки та залучає всі школи й університети на національному рівні.

 У Туреччині в 2005 році Міністерство освіти вирішило узгодити навчальні програми з ІТ для початкових і середніх шкіл з програмами ECDL/ICDL. Цей крок супроводжувався визнанням ECDL/ICDL міжнародною кваліфікацією, еквівалентною турецькому державному іспиту з цифрової грамотності.

 Згідно з португальським законодавством, викладачі та тренери, які працюють у галузі освіти для дорослих, викладаючи інформаційно-комунікаційні технології, повинні мати кваліфікацію з інформатики або спрямовану на інформаційно-комунікаційні технології, або сертифікат ECDL/ICDL.

 ECDL/ICDL відповідає Національній системі кваліфікацій в Ірландії. Приблизно чверть усіх учнів середньої школи отримують сертифікат ECDL/ICDL, перебуваючи в школі. 

 Нагадаємо, 3 березня 2021 року Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням схвалив Концепцію розвитку цифрових компетентностей і затвердив план заходів щодо її реалізації. 

6 червня 2008 року про початок своєї діяльності оголосила нова Всеукраїнська громадська організація «Українська асоціація фахівців інформаційних технологій» (УАФІТ). Її презентація проходила у «Харківському інституті інформаційних технологій».

Дочірні категорії