За місяць до вступної кампанії розпочалися міграційні процеси абітурієнтів. Причому рух відбувається не тільки по маршруту "периферія - столиця", але і у зворотному напрямку.

Тоді як молоді жителі сіл і невеликих городків везуть документи в столичні вузи, кияни, навпаки, відправляються у вузи інших міст, де вартість диплому дешевше. Зокрема, рік навчання на економічному факультеті Сумського аграрного університету коштує близько 3,5 тис. грн на рік.

Детальніше:Вища освіта у провінції коштує значно дешевше ніж у столиці.

Бажання взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО), виявили 433 554 особи, що на 28 427 осіб менше, ніж торік, оскільки зменшилась кількість випускників шкіл

Найбільше тестів абітурієнти складатимуть з історії України та математики. Найменше - з іспанської мови.

Якою буде цьогорічна процедура зовнішнього оцінювання? - на це та інші запитання відповів директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук

Детальніше:Якою буде цьогорічна процедура зовнішнього оцінювання?

"Кризисному" поколению выпускников вузов не позавидуешь. Поиск работы у многих из них затягивается на несколько месяцев. Как не впасть в депрессию и сохранить мотивацию? Истории выпускников вузов и советы экспертов.

По данным Федерального агентства по труду (Bundesagentur für Arbeit), в феврале 2010 года в Германии было 179 тысяч безработных с высшим образованием. Это лишь пять процентов от числа всех безработных. Однако именно среди выпускников вузов рост безработицы за последний год был самым высоким. Он составил по сравнению с 2008 годом рекордные 20 процентов.

"Особенно нелегко приходится молодым специалистам. Спрос на них во многих отраслях упал", - говорит пресс-секретарь агентства по труду Илона Мирчин (Ilona Mirtschin). Среди пострадавших от финансового кризиса отраслей - машиностроение, металлопроизводство, журналистика, текстильная промышленность.

Детальніше:С дипломом - и без работы. Как пережить время поисков?

На думку деяких психологів люди, які з самого дитинства добре вчилися в школі і закінчили її з медаллю виявляються зовсім не пристосованими до життя

Вони губляться в тих ситуаціях, в яких двієчники завжди вміли викручуватися будь то бійка, суперечки з начальством або освідчення в коханні. До того ж недавно вчені прийшли до висновку, що "круглі" відмінники вчетверо частіше потрапляють до психіатричних клінік.

Детальніше:Думка психологів: відмінником бути небезпечно

На кого вчитися у 2010-му. Безпрограшний варіант - айтішники й архітектори

Щасливчики ті, хто чітко знає, на яку спеціальність хоче піти вчитися. Але більшість 17-річних абітурієнтів відчуває масу сумнівів з приводу того, куди поступати

У результаті найчастіше йдуть стандартним шляхом - подають документи, "куди і всі". Тому зараз існує цілий "пакет" зі спеціальностей, на які кілька років поспіль найвищі конкурси. Ми вирішили проаналізувати за допомогою експертів, наскільки вони будуть затребувані через 5 років.

Детальніше:ДЛЯ ТИХ ХТО НЕ ВИЗНАЧИВСЯ